Produkcja obuwia obejmuje wiele etapów przetwarzania

W tamtych czasach szewcy byli wyłącznie odpowiedzialni za każdy etap procesu produkcji obuwia. Dziś wysokiej jakości buty są wytwarzane w procesie produkcji gniazdek. Wiąże się to z podziałem zadań pomiędzy kilka działów w fabryce.

Wysokiej jakości obuwie męskie przechodzi wiele etapów produkcji, zanim zostanie ukończone. Dokładna liczba tych etapów jest bardzo zróżnicowana, w zależności od wybranej metody produkcji i producenta obuwia. Może ona obejmować od 68 do 390 różnych etapów. W przeszłości za cały proces, od góry do dołu, odpowiedzialni byli szewcy.

Obuwie wysokiej jakości produkowane jest w tradycyjnym procesie gniazdowania.

Obecnie, wyspecjalizowane działy w fabryce obuwia zajmują się różnymi etapami produkcji. Ta metoda podziału pracy znana jest jako „gniazdowanie”. Gdy tylko każdy z działów wykonuje swoje zadania, buty męskie są wysyłane do następnego etapu procesu produkcyjnego.

Ogólnie rzecz biorąc, rodzaje zadań – za które odpowiada jeden wyspecjalizowany dział – są następujące: projektowanie (rysuje się szkice, projektuje buty, przygotowuje się kopyta butów, używa się wykrojnika), tłoczenie (wycina się i/lub stempluje kawałki skóry potrzebne do wykonania butów), szycie (zszywa się kawałki składające się na trzonek), składanie matryc (montuje się buty), oraz pomieszczenie na buty (dodaje się wykończenia i przeprowadza się końcowe kontrole jakości). Poniższe linki prowadzą do stron, na których poszczególne etapy są bardziej szczegółowo objaśnione, przy czym jako przykład można podać buty spawane Goodyeara

Praktyki obuwnicze są mocno zakorzenione w tradycji.

Biorąc to wszystko pod uwagę, nawet najdoskonalszy proces produkcyjny nie jest wiele wart, jeśli przetwarzane materiały są niewystarczające pod względem jakości. Dobra skóra jest niezbędna do wykonania buta premium. Nasi poprzednicy dobrze o tym wiedzieli, jak pokazuje historia obuwia. W rzeczywistości, buty w ogóle są głęboko zakorzenione w tradycji. Większość typów butów męskich dostępnych dziś na rynku sięga XIX wieku, a ich konstrukcja niewiele się zmieniła od tamtego czasu. W mniejszym stopniu dotyczy to również panującego kodeksu ubioru. Buty, które są naprawdę wysokiej jakości, zasługują na to, by traktować je ostrożnie. Wysokiej jakości buty nadają przecież noszącemu elegancki wygląd i dopasowanie do sylwetki, zapewniając idealne zdrowie stóp. Regularnie ćwicząc staranną pielęgnację butów, będziesz mieć pewność, że będziesz cieszyć się swoim butem przez wiele lat.

Spojrzenie na historię butów pokazuje, że niektóre tradycje trwają do dziś. Jeśli chodzi o ich budowę, to klasyczne typy męskiego obuwia nie zmieniły się prawie wcale w ciągu ostatnich 100 lat. Skóra Premium pozostaje po dziś dzień ważnym warunkiem produkcji obuwia męskiego Premium. Przy odpowiedniej pielęgnacji, wysokiej jakości męskie buty mogą z czasem nawet poprawić swój wygląd. Obiecują one idealne dopasowanie, które podnosi komfort noszenia i przyczynia się znacząco do utrzymania zdrowych stóp. Nawiasem mówiąc, o szczególnych cechach danego buta w dużej mierze decyduje sposób jego produkcji.